Zvārtavas porcelāna istabas

Zvārtavas pils  laikmetīgā porcelāna apgleznojumu kolekcijai ir nozīmīga loma Latvijas un reģionālajā kultūrvidē. Porcelāna kolekcija Zvārtavas pilī ir izvietota divās telpās. Pirmā porcelāna istaba Zvārtavas pilī tika iekārtota bijušajos Baroneses apartamentos un tajā ir eksponēta ievērojamāko Latvijas mākslinieku apgleznoto porcelāna vāžu kolekcija. Otrā Porcelāna istaba tika iekārtota bijušajos Barona apartamentos un tajā izvietota Starptautisko porcelāna apgleznošanas simpoziju apgleznoto vāžu kolekcija.

Zvārtavas pilī pastāvīgajā ekspozīcijā apskatāmas vairāk kā 100 Latvijas un ārzemju mākslinieku apgleznotās porcelāna vāzes. Porcelāna apgleznošanas simpoziji Zvārtavas pilī kļuvuši par starptautiska mēroga pasākumiem, kuros piedalās mākslinieki no dažādām ārzemju valstīm. Zvārtavas Porcelāna kolekcija katru gadu tiek papildināta ar jauniem darbiem.

Atbilstoši Zvārtavas neogotikas interjera stilam koktēlnieks Jānis Poļaks izgatavojis speciālas stilam atbilstošas konsoles vāžu eksponēšanai.

Inese Brants  
Latvijas Mākslas akadēmija