Starptautiskais porcelāna apgleznošanas mākslas simpozijs

KOPĀ 2017

Organizē Latvijas Mākslas akadēmija kopā ar biedrību „Latvijas Mākslinieku savienība”

No 26.jūnija līdz 7.jūlijam Zvārtavas pilī - biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” Starptautiskajā mākslas un izglītības centrā un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja radošajā filiālē norisināsies Starptautiskais porcelāna apgleznošanas mākslas simpozijs "KOPĀ 2017"-„TOGETHER 2017”.

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību (LMS) jau kopš 2001.gada ikgadēji rīko starptautiskus mākslas simpozijus Starptautiskajā mākslas un izglītības centrā un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja (LMS muzejs) radošajā filiālē – Zvārtavas pilī, Apes novadā, kur ikreiz tiek papildināta LMS muzeja porcelāna kolekcijas ekspozīcijas.  Šovasar Starptautiskā porcelāna apgleznošanas mākslas simpozija "KOPĀ 2017"-„TOGETHER 2017” kuratore Jevgeņija Loginova, LMA Vizuāli plastiskās nodaļas Keramikas apakšnozares asociētā profesore līdzās Latvijas māksliniekiem ir aicinājusi piedalīties 24 dažādu nozaru māksliniekus no Anglijas, Austrijas, Krievijas, Turcijas, Lietuvas, Polijas. Radošais darbs, meistardarbnīcas, semināri un savstarpējā domu, prasmju mijiedarbība veicina māksliniecisko ideju realizāciju un attīstību. Nozīmīgi, ka šie starptautiskie pasākumi aktivizē Latvijas mākslas integrācijas procesus pasaules mākslas apritē un popularizē mūsu kultūrvērtības. Zvārtavas pils, kas celta 1881.gadā negotiskā stilistikā ar citām muižas kompleksa ēkām, burvīgo parku, ezeru ir lieliska vieta, kas valdzina māksliniekus, mākslas interesentus, bet it īpaši keramiķus un porcelāna māksliniekus, kuriem šeit ir radīta materiāli tehniskā bāze ar iespējām savus mākslas darbus apdedzināt keramikas krāsnīs. Latvijas porcelāna tradīcijas ir stabila kultūras vērtība jau no 19.gadsimta, kad 1841.gadā sāk darboties Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika, nedaudz vēlāk Jesena porcelāna fabrika, bet 20.gs. 20.gados savu stilistiku radīja apgleznošanas darbnīca „Baltars” un 20.gs.50.-90.gados aktīvi darbojās Rīgas Porcelāna rūpnīca – tie ir Latvijas porcelāna vēstures simboli, kas attīstījuši porcelāna tehnikas, apgleznošanas un formu pilnveidi no ikdienas traukiem līdz oriģināliem mākslas darbiem. Simpoziji ir viena no nozīmīgākiem mākslas izaugsmes norisēm, kas atraisa mākslinieku radošās idejas, un plašākai sabiedrībai sniedz iespējas iepazīt porcelāna novitātes, kas balstītas tradīcijās.

Simpozija noslēgumā 2017.gada 6.jūlijā no plkst.11.00 līdz 17.00 visi interesenti tiek aicināti uz atvērto durvju dienu Zvārtavas pilī, Gaujienas pagastā, Apes nov

Starptautiskā porcelāna apgleznošanas mākslas simpozija "KOPĀ 2017"-„TOGETHER 2017” izstādes atklāšana 2017..gada 7.jūlijā plkst.17.00 galerijā „Apsīda”, Konventa sētā, Rīgā.

Simpoziju organizē: Latvijas Mākslas akadēmija un biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”

Simpoziju atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, LNMM Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, galerija „Apsīda”, Merrild Baltics, AS „Latvijas Maiznieks”, Trikāta - SIA „Latvijas Piens”, AS „Putnu fabrika Ķekava”, SIA „Rīgas Piensaimnieks”

 Simpozija kuratore - Ženija Loginova