Skatu tornis Igaunijā, Tsirgumäa

Tikai 15 km attālumā no Zvārtavas pils, pie Igaunijas un Latvijas robežas, Karulas nacionālajā parkā, atrodas Tsirgumäa skatu tornis un atpūtas vieta. Lieliska panorāma uz savvaļas govju ganībām un Mustjögi upi, īpaši pavasara palos pārplūdušajām pļavām. Viss priekš ūdenstūristiem (peldot pa Mustjögi) un riteņbraucējiem nodrošināts, ieskaitot malku, cirvi un sausu gultasvietu namiņā zem jumta. 

GPS koordinātes: 57.597574, 26.328459, Tellingumäe vaatetorn


17 km dziļāk Igaunijā, netālu no Koikküla apdzīvotās vietas, iespējams baudīt atpūtu gleznainajā Aheru ezera krastā.

Karulas nacionālas parks

Karulas nacionālo parku raksturo daudzveidīgi biotopi starp pauguriem, gadsimtu laikā veidojusies ciematu sistēma, kultūras mantojums un lauku māju arhitektūra. Vietējie iedzīvotāji uztur ciešu saikni ar zemi un dabu. Karulas nacionālais parks veido gandrīz trešdaļu no Karulas augstienes. Tā unikālie pauguri ir iespaidīgs kontinentālā ledāja ainavas piemērs – tie radušies nevienmērīgas ledus kušanas rezultātā.

Dabas ainavas veido vairāk nekā 70 procentu no nacionālā parka. Daļu no nacionālā parka veido arī Dienvidaustrumigaunijas plašie meži. Starp pauguriem, ko klāj meži, lauki un pļavas, slēpjas sīki purvi un dumbrāji un 40 gleznaini ezeri.

Plašāk: www.visitestonia.com